Tay has logged 17 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ratatoing

Ratatoing

2007
×
Read the review Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dam Keeper

The Dam Keeper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dam Keeper

The Dam Keeper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pearl

Pearl

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry