Sort by

Tay has logged 11 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Panic at the Disco

Panic at the Disco

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Landline

Landline

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry