• The Falcon and the Winter Soldier

  • Moxie

    ★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • The Lady and the Dale

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • The Call

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★½

  • The Undoing

    ★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Evil Eye

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★

  • Penguin Bloom

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • The Curse of Audrey Earnshaw

    ★★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Sputnik

    ★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • 12 Hour Shift

    ★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • McMillion$

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Relic

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

  • Shirley

    ★★★½

  • Jasper Mall

  • The Mole Agent

    ★★★★

  • Amulet

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Queen of Black Magic

    ★★★

  • Impetigore

    ★★★

  • Saria

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

  • Downton Abbey

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★