• You Should Have Left

    ★½

  • The Rental

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • The Turning

    ★★

  • The Grudge

    ★½

  • Trick

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

    ★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • The Wretched

    ★★★½

  • 1BR

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • In Search of Darkness: A Journey Into Iconic '80s Horror

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Mercy Black

    ★★

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • I See You

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Darlin'

    ★★★½

  • The Russian Bride

    ★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Children of the Snow

    ★★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Don't Look

    ★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Eli Roth's History of Horror

    ★★★★

  • Antrum

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Shape Lives: 40 Years of Halloween

    ★★★

  • Malevolent

    ★★½

  • The Legend of Halloween Jack

  • Hell Fest

    ★★★

  • Thriller

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • The Dead Center

    ★★★★

  • Apostle

    ★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • Hold the Dark

  • The Wind

    ★★★★

  • The Witch Files

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Cleaning Lady

    ★★★★

  • Slender Man

    ★½

  • The Witch in the Window

    ★★★★

  • Lake Alice

    ★★½

  • Nightmare Cinema

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★½

  • Possum

    ★★★½

  • The Devil's Doorway

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★★

  • Mrs. Claus

    ★½

  • Braid

    ★★★★

  • St. Agatha

    ★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★½

  • Ghostland

    ★★★