MissyEgan has logged 28 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★
Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
10
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry