Sort by
  • This Place Rules

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Causeway

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Swimmers

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Prey

    ★★★

  • Buba

    ★★★½

  • Nope

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • The Stranger

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½