mistapolnareff has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Finch

Finch

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Edit this entry  
04
21 Grams

21 Grams

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Night Of

The Night Of

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
ZeroZeroZero

ZeroZeroZero

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Operation Odessa

Operation Odessa

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★
Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry