Sort by

only2letters has logged 19 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Brand New Adventures of Aladin

The Brand New Adventures of Aladin

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ponette

Ponette

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★½
Read the review Edit this entry