Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
La Villa Santo-Sospir

La Villa Santo-Sospir

1952
×
★★
Edit this entry  
29
Orpheus

Orpheus

1950
×
★★★
Edit this entry  
28
Stray Cat Rock: Sex Hunter

Stray Cat Rock: Sex Hunter

1970
×
★★½
Edit this entry  
28
Moonshine Mountain

Moonshine Mountain

1964
×
★★½
Edit this entry  
27
The McPherson Tape

The McPherson Tape

1989
×
★★★
Edit this entry  
23
Spirits of the Dead

Spirits of the Dead

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Revenge of the Ninja

Revenge of the Ninja

1983
×
★★★
Edit this entry  
22
Scanners III: The Takeover

Scanners III: The Takeover

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Signals: Read 'Em or Weep

Signals: Read 'Em or Weep

1981
×
★★
Edit this entry  
21
Centron Commercial

Centron Commercial

1967
×
★½
Edit this entry  
21
To Touch a Child

To Touch a Child

1962
×
Edit this entry  
21
Star 34

Star 34

1954
×
Edit this entry  
21
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★½
Edit this entry  
21
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vibes

Vibes

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
Camera

Camera

2000
×
★★½
Edit this entry  
17
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
17
Stray Cat Rock: Wild Jumbo

Stray Cat Rock: Wild Jumbo

1970
×
★★★
Edit this entry  
17
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★
Edit this entry  
14
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
13
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★½
Edit this entry  
08
Phobe: The Xenophobic Experiments

Phobe: The Xenophobic Experiments

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Church of the Damned

Church of the Damned

1985
×
★★½
Edit this entry  
02
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★
Edit this entry  
01
Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

Stray Cat Rock: Delinquent Girl Boss

1970
×
★★★
Edit this entry  
31
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

1974
×
★★½
Edit this entry  
27
Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

1974
×
★★½
Edit this entry  
26
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★½
Edit this entry  
26
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★
Edit this entry  
26
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★★½
Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★
Edit this entry  
19
Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

1973
×
★★½
Edit this entry  
18
Spasmo

Spasmo

1974
×
★★★
Edit this entry  
17
Quadrophenia

Quadrophenia

1979
×
★★★
Edit this entry  
14
Return of the Fly

Return of the Fly

1959
×
★★½
Edit this entry  
13
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★½
Edit this entry  
13
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★
Edit this entry  
12
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rad

Rad

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★½
Edit this entry  
11
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★
Edit this entry  
09
Olivia

Olivia

1983
×
★★★
Edit this entry  
09
Turbo Killer

Turbo Killer

2016
×
★★★★
Edit this entry