• The Martian

  • Room

  • Turbo Kid

    ★★★½

  • The Mind's Eye

    ★★½

  • Ant-Man

    ★★½

  • Terminator Genisys

  • Dude Bro Party Massacre III

    ★★½

  • Jurassic World

  • Kung Fury

  • Sicario

  • Green Room

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Fire (Pożar)

    ★★½

  • Victoria

    ★★★★

  • Blackhat

    ★★★½

  • The Interview

  • Critters: Bounty Hunter

    ★★★½

  • Ex Machina

  • Kingsman: The Secret Service

  • American Sniper

  • Interstellar

  • John Wick

  • Fury

  • Inherent Vice

  • Phoenix

  • The Equalizer

  • [REC]⁴ Apocalypse

    ★★★

  • Nightcrawler

  • Spring

    ★★½

  • The Expendables 3

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Lucy

  • Hercules

  • Dawn of the Planet of the Apes

  • Edge of Tomorrow

  • Mommy

    ★★★½

  • It Follows

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★½

  • Creep

  • The Lego Movie

  • Marvel One-Shot: All Hail the King

    ★★★

  • I, Frankenstein

  • The Raid 2

  • Kumiko, the Treasure Hunter

  • A Girl Walks Home Alone at Night

    ★★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • Whiplash

  • The Legend of Hercules

  • 42nd Street Memories: The Rise and Fall of America's Most Notorious Street

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

  • American Hustle

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

  • Frozen

  • Thor: The Dark World

    ★★½

  • Ender's Game

  • WNUF Halloween Special

    ★★★

  • Jackass Presents: Bad Grandpa

  • Saving Mr. Banks

  • Captain Phillips

    ★★★

  • Escape Plan

  • Back to Basics: The Making of Halloween 4

  • Dead Man's Party: The Making of Halloween 5

  • Filth

    ★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • Marvel One-Shot: Agent Carter

    ★★½

  • Enemy

    ★★★

  • Dallas Buyers Club

  • Locke

  • Rush

  • Prisoners

  • Gravity