RSS feed for Markus
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Frightmare

Frightmare

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. Vampire

Mr. Vampire

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Village of Eight Gravestones

Village of Eight Gravestones

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Beast in Heat

The Beast in Heat

1977
×
★½
Edit this entry  
08
Without Warning

Without Warning

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Meatball Machine Kodoku

Meatball Machine Kodoku

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Witchcraft

Witchcraft

1989
×
Edit this entry  
13
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Many Passed By

Many Passed By

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Edit this entry  
11
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Offerings

Offerings

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Alipato: The Very Brief Life of an Ember

Alipato: The Very Brief Life of an Ember

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
XX

XX

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children Shouldn't Play with Dead Things

Children Shouldn't Play with Dead Things

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bay of Blood

A Bay of Blood

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kenen joukoissa seisot

Kenen joukoissa seisot

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Edit this entry  
11
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry