Sort by

Matt has logged 91 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dracula

Dracula

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbie: Mermaid Power

Barbie: Mermaid Power

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula 2000

Dracula 2000

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Cast a Deadly Spell

Cast a Deadly Spell

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Express

Midnight Express

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Salt of the Earth

Salt of the Earth

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Eight Mountains

The Eight Mountains

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Hit

The Big Hit

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunted

The Hunted

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mafia Mamma

Mafia Mamma

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Evolution

Evolution

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paulie

Paulie

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Presumed Innocent

Presumed Innocent

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nimona

Nimona

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Extraction 2

Extraction 2

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The War of the Roses

The War of the Roses

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Road to Wellville

The Road to Wellville

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In & Out

In & Out

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
Edit this entry  
15
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
Edit this entry  
22
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Q

John Q

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Dog Skip

My Dog Skip

2000
×
★★
Read the review Edit this entry