• Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Black Friday

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Maestro

    ★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Come True

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Fight of Fury

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Anything for Jackson

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Possessor

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • Butt Boy

    ★★½

  • VFW

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★★½

  • Dark Encounter

    ★★★

  • Itsy Bitsy

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ½

  • I See You

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★½

  • Villains

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Serenity

    ★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Slay Belles

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Head Hunter

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Strange Nature

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Freaks

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Nekrotronic

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Book of Monsters

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★½