• Howards End

    ★★

  • Cult of Chucky

    ★★★★★

  • Haunters: The Art of the Scare

  • It

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • All Nighter

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • XX

    ★★★★★

  • Hi Stranger

    ★★★★★

  • I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

    ★★★

  • The Shallows

    ★★½

  • Le Clitoris

    ★★★★★

  • Australian Psycho

  • Raw

    ★★★★★

  • King Cobra

    ★★★★

  • Holidays

    ★★★★★

  • Gender Troubles: The Butches

    ★★★★★

  • The Belko Experiment

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Funhouse Massacre

    ★★★

  • Sock 'Em Dead

  • Bone Tomahawk

    ★★½

  • R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

    ★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★½

  • Descendants

    ★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★★

  • A Mighty Nice Man

    ★★★

  • The Final Girls

    ★★★★

  • Knock Knock

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★

  • How the 'Dook Stole Christmas

  • Into the Woods

    ★★★★

  • Selma

  • Ouija

    ★½

  • See No Evil 2

  • Why Horror?

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Honeymoon

    ★★★★

  • Burying the Ex

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Leprechaun: Origins

  • The L Word Mississippi: Hate the Sin

    ★★★★½

  • Unfriended

    ★★½

  • Breathe

    ★★★★

  • Starving in Suburbia

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★★

  • Girltrash: All Night Long

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★★

  • Dawn

    ★★½

  • Curse of Chucky

    ★★

  • The Cheating Pact

  • Insidious: Chapter 2

  • Machete Kills

    ★★

  • The Green Inferno

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • Coffee Town

  • Monsters University

    ★★★★★

  • Behind the Candelabra

    ★★★★

  • The Bling Ring

    ★★

  • The Great Gatsby

    ★★★★★

  • Raze

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★★

  • The Conjuring

  • Holy Ghost People

  • The Last Exorcism Part II

    ★★★

  • Stoker

    ★★★★