❌ has logged 72 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
Edit this entry  
27
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Single White Female

Single White Female

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burying the Ex

Burying the Ex

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry