• The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Secret Magic Control Agency

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Ouija Shark

    ½

  • Fantasy Island

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Venom

    ★★★

  • Urpo ja Turpo johtolangan jäljillä

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★½

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Candy Jar

    ★★

  • Helsinki Mansplaining Massacre

    ★★★★★

  • Dude

    ★★★½

  • Cats

    ★★

  • The Cake General

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • When We First Met

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★

  • Fifty Shades Freed

  • Christmas Inheritance

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • A Christmas Prince

    ★½

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Dismissed

    ★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Death Note

    ½

  • Little Evil

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Rough Night

    ★★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • A Stork's Journey

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★½

  • Escape Room

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Win It All

    ★★★★