Sort by

Mitch has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Imaginarium of Doctor Parnassus

The Imaginarium of Doctor Parnassus

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Rome with Love

To Rome with Love

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Who: A Christmas Carol

Doctor Who: A Christmas Carol

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Read the review Edit this entry  
05
Rocket Science

Rocket Science

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death to Smoochy

Death to Smoochy

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry