• Canterbury Glass

  • Salem's Lot

  • Spider-Man: No Way Home

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wild Mountain Thyme

    ½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

  • Happiest Season

    ★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★