Sort by

MitchellBurrows has logged 137 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Super

Super

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cars

Cars

2006
×
★★
Read the review Edit this entry