Sort by

Mitch has logged 34 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Damsel

Damsel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Animals

American Animals

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swing Time

Swing Time

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Side by Side

Side by Side

2012
×
Read the review Edit this entry