RSS feed for Mitch
  • The Last Dance

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Turning

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Jay and Silent Bob Reboot

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • I Am Easy to Find

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Pet Sematary

  • Us

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Swiped

    ½

  • Bad Times at the El Royale

  • Halloween

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

  • Kevin Smith: Silent but Deadly

  • Deadpool 2

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Game Night

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • Juliet, Naked

  • Mandy

    ★★★

  • Phantom Thread

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½