RSS feed for Mitch

Mitch has logged 23 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangled

Tangled

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry