mitchtrout has logged 37 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★
Edit this entry  
26
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Clockers

Clockers

1995
×
★★
Edit this entry  
26
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
19
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
School Daze

School Daze

1988
×
★★½
Edit this entry  
17
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Summer of Sam

Summer of Sam

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
11
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★
Edit this entry  
09
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Host

The Host

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★★
Edit this entry