• Thief

    ★★★★

  • Minnie and Moskowitz

    ★★★½

  • Buena Vista Social Club

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Wings of Desire

    ★★★★

  • Mean Streets

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Be Kind Rewind

    ★★★

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Clockers

    ★★