• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Hawkeye

  • Dexter: New Blood

  • Eternals

    ★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

  • The Willoughbys

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★½

  • The Night House

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Guava Island

    ★★★