• Fast & Furious 10

  • Perfect Strangers

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Mako

    ★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Mousa

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Secret of the Ninth

    ½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Paranormal

    ★★★½

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ★★★★

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Freaks – You're One of Us

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Washing Machine

    ½

  • The Enshrined Saint

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★★½

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sol Levante

  • A Life of Speed: The Juan Manuel Fangio Story

    ★★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • New Year's Eve

  • The Present

    ★★★★