• Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Insecure: The End

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Come From Away

    ½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • The Alpinist

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★½

  • Boiling Point

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Novice

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★