• All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Night Teeth

    ★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • 9/21/21

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • King Richard

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Lamb

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★½

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Happily

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Moxie

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Cops and Robbers

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★½