Sort by

Reece has logged 523 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
In-Between

In-Between

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Old Fangs

Old Fangs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Made in China

Made in China

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Myosis

Myosis

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
M Phase

M Phase

2015
×
Edit this entry  
30
Blind Spot

Blind Spot

2007
×
★★½
Edit this entry  
30
Cocotte Minute

Cocotte Minute

2006
×
Edit this entry  
30
Mortal Breakup Inferno

Mortal Breakup Inferno

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
Burning Safari

Burning Safari

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
PostHuman

PostHuman

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Duo

Duo

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Voodoo

Voodoo

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Adicolor Yellow

Adicolor Yellow

2006
×
Edit this entry  
30
The Present

The Present

2014
×
★★★
Edit this entry  
30
That's my Majesty

That's my Majesty

2008
×
Edit this entry  
30
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
Edit this entry  
30
Winner Take Steve

Winner Take Steve

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Edit this entry  
30
The Route V50

The Route V50

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
White God

White God

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Am Your Father

I Am Your Father

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

LEGO Jurassic World: The Indominus Escape

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Edit this entry  
23
9 Kisses

9 Kisses

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
I'm Here

I'm Here

2010
×
Edit this entry  
18
Millennials: The Musical

Millennials: The Musical

2016
×
Edit this entry  
18
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
Edit this entry  
16
The Junky's Christmas

The Junky's Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Reggie Watts: Spatial

Reggie Watts: Spatial

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Man in the Lower-Left Hand Corner of The Photograph

The Man in the Lower-Left Hand Corner of The Photograph

1997
×
Edit this entry  
14
The Magic Hockey Skates

The Magic Hockey Skates

2012
×
Edit this entry  
14
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry  
14
Firework: Eyes

Firework: Eyes

1974
×
Edit this entry  
14
A Christmas Treat

A Christmas Treat

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Snuffy, the Elf Who Saved Christmas

Snuffy, the Elf Who Saved Christmas

1991
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★
Edit this entry  
14
Donkey's Christmas Shrektacular

Donkey's Christmas Shrektacular

2010
×
Edit this entry  
14
A Trap for Santa Claus

A Trap for Santa Claus

1909
×
★★★
Edit this entry  
14
Cricket on the Hearth

Cricket on the Hearth

1967
×
Edit this entry