Sort by

Reece has logged 66 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ollie Klublershturf vs. the Nazis

Ollie Klublershturf vs. the Nazis

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Morgan Murphy: Irish Goodbye

Morgan Murphy: Irish Goodbye

2014
×
★★
Edit this entry  
28
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
Edit this entry  
27
Last Days

Last Days

2014
×
Edit this entry  
27
When I Grow Up

When I Grow Up

2012
×
Edit this entry  
27
The Mighty T

The Mighty T

2013
×
Edit this entry  
27
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saved!

Saved!

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Wrestling Isn't Wrestling

Wrestling Isn't Wrestling

2015
×
Edit this entry  
27
The 3:07 AM Project

The 3:07 AM Project

2013
×
Edit this entry  
26
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
Edit this entry  
26
The Trip to Squash Land

The Trip to Squash Land

1967
×
Edit this entry  
26
Good Night, Dear

Good Night, Dear

1968
×
Edit this entry  
23
My Last Day

My Last Day

2011
×
Edit this entry  
23
The Wizard of Speed and Time

The Wizard of Speed and Time

1979
×
★★★½
Edit this entry  
23
Death Buy Lemonade

Death Buy Lemonade

2010
×
★★★★
Edit this entry  
23
Omelette

Omelette

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Storm the Animated Movie

Storm the Animated Movie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Red (S)

Red (S)

2010
×
Edit this entry  
23
A Fox Tale

A Fox Tale

2011
×
Edit this entry  
23
Boys Night Out

Boys Night Out

2003
×
Edit this entry  
23
Fastening Days

Fastening Days

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Jacket

The Jacket

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Computer Animated Hand

A Computer Animated Hand

1972
×
Edit this entry  
20
The Calligrapher

The Calligrapher

1991
×
Edit this entry  
20
Matches: An Appeal

Matches: An Appeal

1899
×
Edit this entry  
20
Meat Love

Meat Love

1989
×
Edit this entry  
20
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
Edit this entry  
20
The Third & The Seventh

The Third & The Seventh

2009
×
Edit this entry  
20
Slow Bob in the Lower Dimensions

Slow Bob in the Lower Dimensions

1991
×
Edit this entry  
20
Moongirl

Moongirl

2005
×
★★
Edit this entry  
20
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
American Pop

American Pop

1981
×
★★★½
Edit this entry  
15
Prequel: The Dawn of Lying

Prequel: The Dawn of Lying

2009
×
Edit this entry  
15
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
David Cross: Making America Great Again

David Cross: Making America Great Again

2016
×
Edit this entry  
11
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Smart Pipe

Smart Pipe

2014
×
Edit this entry