• The Rental

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★★½

  • Knives Out

  • The Other Lamb

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★★½

  • Come to Daddy

    ★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★★★

  • The Silence

  • I'm Just F*cking with You

    ★★★★½

  • Shazam!

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Treehouse

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★

  • Down

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★½

  • Wounds

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • The Hole in the Ground

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Antrum

    ★★★½

  • Starfish

    ★★★½

  • Head Count

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • The Predator

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • The Sisters Brothers

  • Suspiria

    ★★★★

  • First Man

  • The Meg

    ★★★

  • Possum

    ★★★★★

  • Climax

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

  • Hellraiser: Judgment

  • Annihilation

    ★★★★

  • The Cloverfield Paradox

    ★★★½

  • Winchester

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★★

  • Beyond Skyline

    ★★½

  • Coco

    ★★½

  • Wheelman

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★