• Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • As They Made Us

    ★★★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Trust

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Passing

    ★★★★★

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★