Sort by

miyabacall has logged 67 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
Read prior review Edit this entry  
18
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read prior review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulan

Mulan

1998
×
Edit this entry  
16
Ben 10: Race Against Time

Ben 10: Race Against Time

2007
×
★★
Edit this entry  
14
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
Edit this entry  
18
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
Read prior review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
As They Made Us

As They Made Us

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lucky Chan-sil

Lucky Chan-sil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry