Matt has logged 20 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Infernal Affairs II

Infernal Affairs II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Jungle

Kung Fu Jungle

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
In Order of Disappearance

In Order of Disappearance

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Last Days Here

Last Days Here

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The X Files

The X Files

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The East

The East

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sound of My Voice

Sound of My Voice

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry