• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★½

  • The House

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • We Can Be Heroes

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★

  • Serenity

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Tag

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½