Sort by

Mjone77 has logged 32 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Turning Red

Turning Red

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The House

The House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cars 2

Cars 2

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry