• Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Belant + John Early

  • Lightyear

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★

  • The Girl From Plainville

    ★★★½

  • The Bubble

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Better Nate Than Ever

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Three Months

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • And Just Like That… The Documentary

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Alice

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★½

  • Living

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Mayor Pete

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Robin Robin

  • The Rescue

    ★★★½

  • Diana: The Musical

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½