Blaze has logged 139 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Enforcer

The Enforcer

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beerfest

Beerfest

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Caveman

Caveman

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Invictus

Invictus

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anger Management

Anger Management

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life

Life

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nutty Professor II: The Klumps

Nutty Professor II: The Klumps

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Overboard

Overboard

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blacksmith Scene

Blacksmith Scene

1893
×
Read the review Edit this entry  
27
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Capitalism: A Love Story

Capitalism: A Love Story

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
Read the review Edit this entry  
27
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Old School

Old School

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Carriers

Carriers

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Virus X

Virus X

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Hitch

Hitch

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Target 2

Hard Target 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Larry the Cable Guy: Git-R-Done

Larry the Cable Guy: Git-R-Done

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blue Collar Comedy Tour Rides Again

Blue Collar Comedy Tour Rides Again

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry