Sort by

Blaze has logged 41 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Test Tube Babies

Test Tube Babies

1948
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Delinquent Daughters

Delinquent Daughters

1944
×
½
Read the review Edit this entry  
18
I Accuse My Parents

I Accuse My Parents

1944
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Sex Madness

Sex Madness

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Marihuana

Marihuana

1936
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Terror

The Terror

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dementia 13

Dementia 13

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain EO

Captain EO

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Swamp Women

Swamp Women

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Dance Hall Racket

Dance Hall Racket

1953
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Terror of Tiny Town

The Terror of Tiny Town

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zatoichi at Large

Zatoichi at Large

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Teen Titans Go! See Space Jam

Teen Titans Go! See Space Jam

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Help, I Shrunk My Friends

Help, I Shrunk My Friends

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pumpkinhead: Blood Feud

Pumpkinhead: Blood Feud

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Pumpkinhead: Ashes to Ashes

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blade: The Iron Cross

Blade: The Iron Cross

2020
×
★★
Read the review Edit this entry