Sort by

M has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleepers

Sleepers

1996
×
Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweat

Sweat

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★
Edit this entry  
14
Topkapi

Topkapi

1964
×
★★★★
Edit this entry  
12
42

42

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Earthquake

Earthquake

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stillwater

Stillwater

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zola

Zola

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Duplicity

Duplicity

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★½
Edit this entry