• Not Okay

    ★★★½

  • Nope

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Persuasion

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • VOIR

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Ambush

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Blue Period

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★

  • Dug Days

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Tokyo Revengers

    ★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★