RSS feed for mkarell
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Ruby

Ruby

1977
×
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Adam

Adam

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Otherhood

Otherhood

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hillbilly

Hillbilly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
RBG

RBG

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scotty and the Secret History of Hollywood

Scotty and the Secret History of Hollywood

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Border

Border

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry