Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
11.22.63

11.22.63

2016
×
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
01
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
Edit this entry  
28
No Land's Man

No Land's Man

2021
×
Edit this entry  
28
Vortex

Vortex

2021
×
Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
Edit this entry  
22
The Protégé

The Protégé

2021
×
½
Edit this entry  
22
The Beast

The Beast

1954
×
Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
12
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
Edit this entry  
09
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Edit this entry  
08
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
18
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
Edit this entry  
02
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
24
The Night

The Night

2021
×
Edit this entry  
24
The Death of Priam

The Death of Priam

2021
×
Edit this entry  
22
The Silence

The Silence

1963
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★½
Edit this entry  
15
Gilda

Gilda

1946
×
★★★½
Edit this entry  
15
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★
Edit this entry  
14
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Killers

The Killers

1956
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
14
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
M

M

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
10
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Chet Baker: Let's Get Lost

Chet Baker: Let's Get Lost

1988
×
Edit this entry  
04
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
24
Mank

Mank

2020
×
Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
Edit this entry  
26
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Innocent Witness

Innocent Witness

2019
×
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Edit this entry