Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Edit this entry  
23
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Howard

Howard

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Charade

Charade

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Once

Once

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Private School

Private School

1983
×
★★★
Edit this entry  
03
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
LOL

LOL

2012
×
★★★
Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Heatstroke

Heatstroke

2008
×
Edit this entry  
29
In a World...

In a World...

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Summer Camp

Summer Camp

1979
×
★★★
Edit this entry  
18
Anthem

Anthem

1997
×
★★½
Edit this entry  
18
Hollywood High

Hollywood High

1976
×
★★★
Edit this entry  
17
My Tutor

My Tutor

1983
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zapped!

Zapped!

1982
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Spy

My Spy

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Loose Screws

Loose Screws

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Screwballs

Screwballs

1983
×
★★★
Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
King Frat

King Frat

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
Summer Fantasy

Summer Fantasy

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
Swap Meet

Swap Meet

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Surf II

Surf II

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Beach House

Beach House

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Starhops

Starhops

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
On the Air Live with Captain Midnight

On the Air Live with Captain Midnight

1979
×
★★½
Edit this entry  
13
Candy

Candy

1968
×
★★★
Edit this entry  
13
Spring Break

Spring Break

1983
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Seniors

The Seniors

1978
×
★★★
Edit this entry  
13
Where the Boys Are '84

Where the Boys Are '84

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Chastity

Chastity

1969
×
★★★
Edit this entry  
11
Where the Boys Are

Where the Boys Are

1960
×
★★★★
Edit this entry  
11
Little Darlings

Little Darlings

1980
×
★★★★
Edit this entry  
10
Chess in Concert

Chess in Concert

2009
×
★★★½
Edit this entry