Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
09
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Highlander II: The Quickening

Highlander II: The Quickening

1991
×
½
Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Fletch

Fletch

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
13
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★
Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Edit this entry  
22
Hancock

Hancock

2008
×
Edit this entry  
16
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Minority Report

Minority Report

2002
×
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
½
Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
22
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry