• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Station Eleven

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Benediction

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Procession

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • After We Fell

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • Nine Perfect Strangers

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Beckett

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★½