Murphy has logged 28 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Our Souls at Night

Our Souls at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Liberal Arts

Liberal Arts

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
Read the review Edit this entry  
20
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Tulip Fever

Tulip Fever

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Trip to Italy

The Trip to Italy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Trip

The Trip

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Berlin Syndrome

Berlin Syndrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry