• Tenet

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Becoming

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Elephant

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Night Clerk

    ★★

  • Gretel & Hansel

  • The Rhythm Section

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Turning

    ★★

  • Underwater

    ★★

  • The Grudge

  • Demon House

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • 3022

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • The Last Full Measure

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Zeroville

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Sea Fever

    ★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Killers Anonymous