• Ms. Marvel

    ★★★★

  • Fire Island

    ★★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • As We Hold Hands

    ★★★★

  • Read Between the Lines

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Ode To A Young Woman

    ★★★

  • Runaway

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Bidoof's Big Stand

    ★★★★

  • Death to 2021

    ★★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Love Is Color Blind

  • Single All the Way

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • He's Into Her: The Movie Cut

    ★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Fuelled

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★★

  • South of Heaven

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Yuni

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Pokémon Evolutions

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • He's All That

  • Clickbait

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★