Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Little Vampire

Little Vampire

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
07
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Edit this entry  
04
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
CITSALP

CITSALP

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
29
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Laggies

Laggies

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Outside In

Outside In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Sundown

Sundown

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Incantation

Incantation

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Good Intentions

Good Intentions

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Golden Hour

Golden Hour

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Dinner for Few

Dinner for Few

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
My Butt Has a Fever

My Butt Has a Fever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brunch

Brunch

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Poof

Poof

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
L.I.E.

L.I.E.

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Grandma Loleng

Grandma Loleng

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Kapoor & Sons

Kapoor & Sons

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ulysses

Ulysses

1954
×
★★★
Edit this entry  
02
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
A Play

A Play

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maybe Aliens

Maybe Aliens

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Hawaii

Hawaii

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
How to Say I Love You at Night

How to Say I Love You at Night

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lilting

Lilting

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Pokémon: Twilight Wings

Pokémon: Twilight Wings

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Term Life

Term Life

2016
×
Edit this entry